Skip links

All- on- four Sistem nedir ?

Implant yapılan hastaları 2-3 ay iyileşme süresi boyunce dişziz dolaştırmaktaydık. Tek bir çenesinde hiç dişi kalmamış yada dişleri çekilmesi gereken hastaler için bu 2-3 aylık süreç çok zor geçmekteydi. Bu sürei hastalarımıza ya komple dişsiz geçmekteydik yada sabit dişlere kovuşma heyaliyle bize başvurmuş hastalarımızı sabit dişlere göre kullanması ve alışmış çok daha zor ve konforlu olan; halk arasında damak diye tabir edilen hareketli protezlerle idame ettirmekteydik.

Son yıllarda All on-four sistemiyle implantolojide elde ettiğimiz en büyük gelişmeler den biri hemen yükleme kavramıdır. Bu sistem sayesinde hastalar sabeh hastanemize dişsiz bir şekilde gelip akşam implantları uygulanmış ve ağızlarına Sabit dişleri takılmış şekilde çıkmaktadırlar. Tüm tedavi yaklaşık 4-5 saatlik bir süreç içerisinde tamamlanmaktadır. Bu sistemin bir diğer avantajıda ileri cerrahi uygulamalara olan gereksinimi neredeyse ortadan Kaldırmasıda dişlerini kaybemiş hastalarda kemik erimesi miktari artmakta ve çoğu zaman çenelerin arka bölümlerine implant yapmak istediğimizde maksiller sinüs, inferior alveoler kanal gibi bir takım anatomik oluşumlar ile ağız boşluğu arasında implant uygulayabilicek yeterli kemik miktarı kalmamakta ve, ya implant uygulaması sırasında yada implat uygulamasından daha öncs başka seanslarda kemik miktarını arttırmak için bi takım ileri carrahi işlemler uygulanmaktaydı, buda hem hastya ekstra maddi bir yük hemde ekstra ileri cerrahi işlemler geçimeşinden dolayı hasta konforunu azaltmaktaydı.

All-on- four uygulaması sayesinde ; öncesinde üç boyutlu dental volümetrik tomografi görüntüleri üzerinden incelemelerimizi yaparak, bahsettiğim anatomik oluşumlera teğet geçicek şekilde, fizik kurallarınıda için içine katarak, özel açılarla yerleştirdirimiz 4 adet implant ile tüm Geneye sabit dişler uygulamaktayız Evet, site bahsediceğim son büyük avantajida bu. Klasik sistem de tek genesinde hiç dişi olmayan hastalarımıza sabit dişler yapabilmek için en az 6 implant yapmamız, hatta bazen 8-10 implanta çıkmamız gerekirken bu sistem sayesinde 4 adet implant yeterli gelmektedir.

This website uses cookies to improve your web experience.