Skip links

Implantoloji

Dental implant tedavisi, all on four tekniği, digital cerrahi rehberle implant tedavisi, sinüs lifting (sinüs kaldırma), blok veya toz halinde kemik greft ilavesi gibi cerrahi uygulamalar implantoloji alanında uzman hekimlerimiz tarafından kliniklerimizde uygulanmaktadır.

Implantoloji diş kökünü taklit eden titanyum vidalarla yapılan ve farklı tekniklerin kullanıldığı ileri cerrahi işlemleri içeren dental tedavi alanıdır.

Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller


  Mini Implantlar

  Mini implantlar ile büyük çözümler

  İmplant tedavilerinde kaynaşma sürecini dişsiz geçirmek zorunda değilsiniz. Mini implantlar iyileşme dönemini daha estetik bir görünümle tamamlamanıza olanak tanıyor. Uygulaması kolay ve efektif.

  Implant tedavisinde kaynaşma (ogmentasyon) sürecini dişsiz geçirmek istemeyen hastalar için uygulanan geçici implantlardır. Geçici süre ile uygulanan mini implantların üzerine aynı gün geçici sabit dişler takılarak iyileşme süreci dişsiz geçirilmemiş olur. Mini implantlar daimi implantların üzerine dişlerin yapılacağı süreçte basit bir şekilde çıkarılabilmektedir.

  Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller

  Kemik Tozu (Greft) İle Ogmentasyon

  Yetersiz kemik yapısı durumunda kemik tozu greft uygulaması ile implant tedavisi yapmak mümkün

  Implant tedavisi için çene kemiğiniz yeterli yoğunlukta ve miktarda olmayabilir. Tedavinin sağlıklı şekilde ilerleyebilmesi için farklı bir kaynaktan toz halindeki kemik ilavesi etkin bir çözüm sunmaktadır. Bu gibi durumlarda iyileşme süreci blok kemik greft uygulamasına kıyasla daha kısa sürede gerçekleşecektir. Etkin bir tedavi planlaması için bizimle temasa geçin.

  Implant tedavilerinde kemik seviyesinin yeterli olmaması durumunda hastaya tozlaştırılmış kemik greft uygulaması yapılarak kemik seviyesi artırılmaktadır. Kemik tozları dışarıdan hazır olarak sığır veya insan kaynaklı olarak sağlanabildiği gibi hastanın çekilen kendi dişlerinin de toz haline getirilerek uygulandığı yöntemler de mevcuttur.

  Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller

  Blok Kemik Grefti Uygulamaları

  Yetersiz kemik yapısı durumunda bile blok kemik greft uygulaması ile implant tedavisi mümkün.

  Implant tedavisi için çene kemiğiniz yeterli yoğunlukta ve miktarda olmayabilir. Tedavinin sağlıklı şekilde ilerleyebilmesi için kemik ilavesi etkin bir çözüm sunmaktadır. Bu gibi durumlarda iyileşme süreci diğer implant uygulamalarına nazaran daha uzun süre gerektirebilir.

  Implant tedavilerinde kemik seviyesinin yeterli olmaması durumunda hastanın başka bölgelerinden blok halinde kemiğin alınarak ilgili alana yerleştirilmesi işlemidir. Blok kemikler greftleri Ağız içerisinde çenelerin arka kısımlarından ya da alt çene ucundan alınabildiği gibi kemik seviyesi çok yetersiz olan hastalarda bacak, kalça, kol veya kafatasından da alınabilmektedir. Alınan parçalar yetersiz bölgeye vidalarla sabitlenmekte ve daha sonra implant uygulaması yapılmaktadır.

  Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller

  Sinüs Lifting

  Sinüs lifting işleminde korkuya son

  Kemik miktarının yeterli olmadığı durumlarda sinüs lifting cerrahi prosedürüne ihtiyaç duyulabilmektedir. Uzman cerrahlarımız osteotomi, lateral pencere yöntemi, çadır yöntemi ve balon gibi farklı tekniklerle sinüs yükseltilmesi (linfting) işlemini gerçekleştirirler. İşlem sonrasında olası komplikasyonları önlemek amacı ile gerekli prosedürlerin uzman hekimlerimiz tarafından izlenmesi sebebiyle bu işlem son derece güvenilir uygulanmaktadır.

  Üst çene arka bölgelerde implant tedavisi için kemik miktarı yeterli olmayan hastalar için Maksiller Sinus (maxillar) bölgesine yapılan kemik tozu ilavesi işlemidir. Açık ve kapalı olmak üzere iki farklı teknikle uygulanan sinüs lifting işleminde çekilen tomografik görüntülerin incelenmesi ile milimetrik olarak yapılan ölçümler sonucunda doğru ameliyat tekniğine karar verilir.

  Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller

  Dijital Cerrahi Rehber (Surgical Guide) İle Implant Uygulamaları

  Dijital cerrahi rehber ile implant tedavileri artık çok daha kısa ve daha başarılı

  Sadece size özel olarak dijital ortamda hazırlanan implant cerrahi rehberleri ile hata payını minimuma indirmek mümkündür. Dijital cerrahi rehberler hem cerrahi müdahale süresini kısaltır hem de hekimlerin daha etkin çalışmasını sağlayarak yapılan tedavide daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

  Hastalardan alınan ölçü ve 3 boyutlu tomografik görüntünün dijital ortamlarda üst üste çakıştırılması ile elde edilen cerrahi rehberlerle yapılan implant tedavisidir.

  Bu yöntem dijital ortamda yapılan ölçümlerin birebir cerrahi aşamada kullanılmasına olanak tanıdığı için cerrahın ameliyat esnasında hata payını ortadan kaldırmaktadır. Dikişsiz gerçekleştirildiği için işlem sonrasındaki ağrı seviyesi minimum düzeyde ve hasta konforu maksimum düzeyde olur.

  Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller

  All-On-Four Implant Tekniği

  All on Four implant tekniği ile implant tedavisi artık çok daha ekonomik

  Sabit protezin 4 adet implant üzerine yerleştirilmesi temeline dayanan özel bir tedavi şekli olan ALL on FOUR tekniği hem daha ekonomik hem de pratik bir uygulama sebebi olması sebebiyle yoğun şekilde tercih edilmektedir.

  Tüm dişlerini kaybeden ve dişlerinin çekilmesi gereken durumlarda, ayrıca kemik seviyeleri de normalden zayıf olan hastalara açılı olarak yerleştirilen 4 adet özel implant ile tüm çeneye sabit diş yapılmasını sağlayan özel bir tedavi yöntemidir.

  Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller

  Dental Implant Tedavisi

  En kaliteli dental implantlar en uygun fiyatlarla…

  Kliniklerimizde implant tedavisi, uzman hekimlerimiz tarafından gelişen teknoloji ışığında daha kısa süren cerrahi işlemlerle uygulanmaktadır.

  Tedavi esnasında herhangi bir ağrı hissedilmesi söz konusu değildir. Implant uygulanan hasta aynı gün normal hayatına geri dönebilir. Tedavinin problemsiz tamamlandığı vakalarda implantların varlığını bile hissetmeyecek kadar rahat olursunuz.

  Diş eksikliği durumunda diş kökünü taklit edecek şekilde çene kemiğine yerleştirilen titanium vida şeklindeki materyaller kullanılarak yapılan tedavi şeklidir.

  Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller

  This website uses cookies to improve your web experience.