Skip links

Protez Diş Tedavileri

Kliniklerimizde protez diş tedavisi bölümünde kuron köprü kaplamaları, zirkonyum, e-max, lamina veneer gibi diş materyallerini kullanarak cad-cam uygulama metodları ile en etkili çözümleri üretmeyi amaçlamaktayız.

Protetik Diş Tedavisi çürüme, kırılma, düşme gibi çeşitli sebeplerle kaybedilmiş dişlerin estetik, işlevsel, sağlık ve konfor kaygıları ön planda tutularak hastan dişlerin eksilen kısımları veya bir ya da daha fazla eksik dişlerinin uygun maddelerle doldurulması işlemidir.

Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller


  Total – Hareketli Protez

  En konforlu total – hareketli protezler uygun fiyatlarla kliniklerimizde

  En çok konforsuzluk ve güvensizlik hissinden yakınılan total ve hareketli protezler pratik bir uygulama oldukları için yaygın şekilde kullanılmaktadır. İyi bir tedavi planlaması ile konforsuzluk ve güvensizlik hissi ortadan kaldırılabilir.

  Takıp çıkartılabilen akrilik plastik materyalden yapılan yapay damaklardır. Sabit diş kaplamalarının yapılamadığı kısmi veya tam diş eksikliği durumunda tercih edilen yapay damak protez tedavisidir.

  Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller

  İnley ve Onley Diş Restorasyonları

  Inley ve Onley dolgu işlemleri ile diş kayıplarına son…

  Dolgunun bir çözüm olmadığı durumlarda mevcut dişinizi kaybetmeden gerçekleştirdiğimiz koruyucu inley ve onley diş tedavi işlemleri kliniklerimizde uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

  Dolguyu destekleyebilecek yeterli miktarda diş yapısı bulunmadığı ve dişin kron ile kaplanacak derecede zarar görmediği durumlarda inley ya da onley porselen dolgular kullanılmaktadır. Dolgu ile kuron (kaplama) arasında bir çözümdür.

  Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller

  Dijital Diş Tasarımı (Cad-Cam)

  Dijital diş tasarımı ile artık gülüş tasarımı yapmak çok daha basit.

  Tanım: Günümüz diş hekimliğinde digital uygulamalar oldukça önem kazanmıştır. Gelişen teknoloji sayesinde tüm tasarım ve üretim aşamaları tamamen digital ortamda uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Köprü veya kuron tasarımları en hızlı ve en az hata payı ile kliniklerimizde uygulanmaktadır.

  Dijital diş tasarımı (cad-cam) diş kaplamalarının tamamen dijital ortamlarda tasarlanıp üretilmesi sürecidir.

  Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller

  Lamina Veneer(Yaprak Diş) Uygulamaları

  En uygun fiyatlarla Lamina Veneer uygulamaları için bizimle temasa geçin

  Porselen materyalinin ışık geçirgenlik özelliği kullanılarak dişlerin sadece ön yüzeylerine yapılan yaprak dişler, doğal dişlerde tahribata yol açmadan da uygulanabilir olmaları sebebiyle tercih edilirler.

  Doğal dişleri aşındırmadan da uygulama imkanı sağlayan Lamina Veneer tasarımları dişlerinizin ön yüzeylerine yapıştırılan, tırnak gibi çok ince porselen yapılardır. Estetik gülüş tasarımlarında en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir.

  Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller

  Full Porselen E-max Kaplamalar

  Full porselen E-max kaplamalarla tüm dikkati üzerinize çekin

  Porselenin yüksek ışık geçirgenliği sayesinde doğal diş görüntüsüne çok yakındır. Doğal diş görünümünün öncelik olduğu durumlarda daha çok tercih edilen E-Max kaplamalar estetik diş hekimliğinde en çok kullanılan matertaller arasındadır.

  Porselen materyali kullanılarak yapılan kaplamaların kullanıldığı tedavi yöntemidir. Porselen, yüksek derecede ışık geçirgenliğine sahip olduğu için ve herhangi bir metal altyapı desteğine ihtiyaç duyulmadığından, yapılan tasarımlar estetik ve doğal dişlerinizden ayırt edilemeyen bir sonuç ortaya çıkarır.

  Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller

  Zirkonyum Kuron

  Zirkonyum ile metal kadar kuvvetli dişler…

  Zirkonyumun sağlam doğasından güç alarak metal desteğe ihtiyaç duymadan yaptığımız kuron uygulamaları ile dişin doğal görünümüne yakın, güçlü dişler tasarlamak mümkündür. Zirkonyum kolay işlenilebilirliği sayesinde konforlu tasarımlara olanak sağlar.

  Diş eksikliği veya diş harabiyeti durumunda zirkon materyalinden yapılan dayanıklı ve estetik restorasyonlardır. Zirkonyum kaplamalar diş yapısına en yakın materyallerden birisidir. Porselen tasarımlardan daha sağlam bir yapıda olduğu için kırılması zordur.

  Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller

  zirkon-24
  zirkon-17
  picture6
  zirkon-15
  zirkon-14
  zirkon-11
  zirkon-7
  zirkon-6_1
  zirkon-5
  zirkon-4
  zirkon-1
  webpnet-resizeimage-12
  webpnet-resizeimage-10
  webpnet-resizeimage-6_6
  webpnet-resizeimage-6_5
  webpnet-resizeimage-5_12
  webpnet-resizeimage-4_15
  webpnet-resizeimage-4_14
  webpnet-resizeimage-3_16
  webpnet-resizeimage-3_15
  webpnet-resizeimage-2_14
  webpnet-resizeimage-2_13
  webpnet-resizeimage-1_16
  webpnet-resizeimage-1_15
  webpnet-resizeimage-1_14
  webpnet-resizeimage_15
  webpnet-resizeimage_14

  Kuron Köprü Kaplamaları

  Eksik dişler kâbusunuz olmasın

  Kuron veya köprü kaplama restorasyonları ile kısa sürede neredeyse doğal dişlerinizden ayırt edilemeyecek sağlıklı dişlere kavuşmanız mümkün. Uzman hekimlerimiz tarafından ağız yapınıza en uygun çözümleri geliştirmekteyiz.

  Kuron köprü kaplamaları, diş eksikliği veya diş harabiyeti durumunda porselen veya zirkon gibi dayanıklı ve bio-uyumlu materyaller ile kayıp dişlerin tamamlanması amacıyla yapılan restorasyonlardır. Sabit olarak diş köklerine veya implant gibi yapay kökler üzerine yerleştirilen yapay diş veya diş dizeleridir.

  Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller

  crowns-and-bridges-treatments-in-redlands
  picture5
  webpnet-resizeimage-2_8-1
  webpnet-resizeimage-2_12
  webpnet-resizeimage-6_2
  webpnet-resizeimage-4_10
  This website uses cookies to improve your web experience.