Skip links

Ortodonti (Diş Teli Tedavisi)

Ortodontik tedavi sadece estetik kaygı ile yapılmaz. Çarpık yerleşim diş eti hastalıkları, çene eklemi problemleri, çiğneme kabiliyetinin azalması ve hatta konuşma bozukluğu gibi sorunları da beraberinde getirebilir. Bu sebeple ortodonti tedavinizi ötelemeyin.

Ortodonti, birbiri ile uyumsuz ve çarpık yerleşmiş dişlerin birbiri ile konumsal ilişkisini kontrol eden, çarpıklığı önlemeye ve düzeltmeye çalışan diş hekimliği uzmanlık alanıdır. Bebekli döneminde uzun süre biberon veya emzik kullanmak, tırnakları yemek veya parmak emmek gibi kötü alışkanlıklar ile gelişim döneminde 20’lik dişlerin konumu veya diş kaybı ortodontik bozukluklara sebebiyet verebilir.


  İnvisaling (şeffaf plaklı, telsiz ortodontik tedavi)
  Şeffaf plaklar sayesinde gülümsemekten çekinmeyin

  Size özel hazırlanan invisalign telsiz plaklar sayesinde kimse fark etmeden ortodonti tedavisi yaptırmanız mümkün. Şeffaf tasarımı sayesinde görünürlüğü azalan telsiz ortodontik tedavi son zamanlarda oldukça yaygın olarak yapılmaktadır.

  Dijital ortamda tasarlanan Invisalign, dişlerinize uygun olarak yapılmış şeffaf plaklarlardır ve telsiz ortodontik tedavi imkanı sağlayarak çarpık yerleşmiş dişlerin düzeltilmesini amaçlar.

  Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller

  Lingual(dişlerin dile bakan iç kısmından) Ortodontik Tedavi

  Görünmeyen diş telleri sayesinde tel tedavisinden çekinmeyin

  Birçok kişi ihtiyacı olsa da diş teli tedavisinden estetik kaygılarla çekinir. Fakat diş arkalarına yerleştirilen ve görünmeyen diş telleri bu sorunu ortadan kaldırıyor.

  Lingual ortodonti; diş çarpıklıklarının düzeltilmesi için kullanılan diş teli çeşididir. Diş tellerinin dişlerin lingual denilen iç yüzeyine yerleştiriliyor olması sebebiyle bu tedavide diş telleri gözükmez ve hastaların görünüşünü etkilemez. Fakat dilin tel yüzeyine temas etmesi sebebiyle yaklaşık 2 haftalık bir alışma süresi söz konusudur.

  Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller

  Takıp çıkartmalı Ortodontik apareyler

  Takıp çıkartılabilen apareyler ile ortodondik tedavi çok daha konforlu

  Diş tellerini kullanmak birçok insan için hem fiziksel hem de psikolojik açıdan zorlayıcı olabilmektedir. Fakat takıp çıkarılabilen apareyler yemek yeme, diş fırçalama gibi durumlarda kısa süreliğine çıkartılabildiğinden daha özgür bir tedavi imkanı sağlıyor.

  Takıp çıkarılabilme özelliğine sahip tellerin (aparey) ortodontik tedavilerde kullanılmasıdır.

  Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller

  Sabit Ortodontik Tedavi (Kapaklı Braketler)

  Kapaklı braketlerle ortodontik tedavi artık daha hızlı ve estetik

  Kapaklı braketler sayesinde daha etkin, konforlu ve estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz. Tel ve braket arası sürtünmeyi azaltan bu teknoloji ile normal braketler kullanılarak yapılmış tedavi kıyaslandığında çok daha kısa sürede işlem yapmak mümkündür.

  Kapaklı braketlerin özel kilit sürgülü yapıya sahip ortodontik ekipmanlardır.  Bunlar sayesinde tel braketlerinin ortasındaki slot adı verilen yapılara lastik veya ince teller kullanılmaksızın bağlanması sağlanır. Böylece sürtünme kuvveti ile oluşan direnç minimum seviyeye iner. Böylece diş hareketleri kolaylaşır ve tedavi süresi kısalır.

   

  Tedavi Hizmetimiz İle İlgili Görseller

  This website uses cookies to improve your web experience.