Skip links

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Zirkon dişler, bugüne dek diş estetiğinde ulaşılan en kaliteli ürünlerden biridir. Sağlamlığı, doku ile uyumu ve doğal görüntüsü ile   diş estetiğinin vazgeçilmez ögesidir. Doğallığı, ışık geçirgenliği ve rengi ile öne çıkan Zirkonyum Köprüler, Kronlar gülüş tasarımı   ve diş estetiğinde sık sık kullanılır. Hastaya ait ölçüye göre üç boyutlu tarayıcı ile dijital veri oluşturulur.

Estetik diş hekimliği gelişen teknoloji, geliştirilen tedavi biçimleri ile artık alt yapılı porselen terk edilmeye başlamıştır. Zirkonyum,   beyaz bir alaşımdır.  Zirkonyum alt yapılı porselenler, ön dişlerde dahi oldukça doğal durur ancak yalnızca estetik avantajı yoktur,   oldukça sağlamdır. Bu sebeple diş hekimlerinin tercihi zirkonyum kaplamadır. Bu sayede kişinin hayat kalitesi artar. Kendi dişleri   kadar doğal duran ve kendi dişlerinden daha da sağlam olan bu dişlerle hayata karşı yeni bir gülüş kazanır.

 

Zirkonyum Avantajları Nelerdir?

  • En büyük avantajlarından biri ışık geçirgenliği ve sağladığı estetiktir.
  • Kişinin isteği doğrultusunda, istenilen renkte çalışabilir.
  • Metal alerjisi olan kişilerde uygulanır.
  • Ortodontik tedavinin uygulanamayacağı durumlarda ayrık ve çarpık dişlere estetik görünüş kazandırılabilir.

– Diş Etleri ile Uyumu Nasıldır?

Diş dokusuyla uyumlu bir malzemedir. Metal destekli olan protezlerde görülen, dişin boyun bölgesindeki ve diş etinde morarmaya benzer renklenme asla görülmez ve diş eti çekilmesine de neden olmaz.

– Ağızda Tat Değişikliğine Ya Da Kokuya Neden Olur Mu?

İçeriği metal olmadığı için bir tat değişikliği yapması ya da kokuya sebebiyet vermesi mümkün değildir.

– İleride Renk Değiştirir Mi?

Pürüzsüz ve kaygan porselen yapılı yüzeye sahip oluşu nedeniyle plak birikimi görülmez. Bu sebeple kahve, çay ve sigara gibi renklendirici gıdalardan etkilenmez. Rengi her zaman uygulandığı gibi kalır

This website uses cookies to improve your web experience.